Cu covrigu-n brâncă

Dupa luni de semne rutiere, politai, chestionare, injuraturi in trafic si mici spasme la picior, am ajuns si eu sa fiu pe p*** mea si cu covrigu-n brâncă. De dimineata m-am trezit relaxat dupa 8 ore de somn si da-i sa mearga spre platou unde asteptam gaborii. Instructoru’ era acolo, cu coada si barba lui lunga, masina astepta cuminte. Murdara, ca de obicei. Pac-pac, alea-alea si vine randu’ meu sa dau examenul. Continuă lectura „Cu covrigu-n brâncă”

Poliţaii, aceste organe…

De ce nu imi plac poliţaii? Pentru simplul fapt ca au dorit acel post pentru bani. Cand alegi un loc de munca in domeniul public trebuie sa te gandesti la binele societatii, asa scrie in cartile din care ne predau distinsele cadre didactice. Dar ei oare au facut asta? Sau cartile alea sunt de vina? Continuă lectura „Poliţaii, aceste organe…”