Cersetorul ce canta din fluier sub pasaj

Cersetorul ce canta din fluier sub pasaj e mai fericit decat mine. El are lumea lui, regulile lui, griji putine, ganduri multe. Este un filosof de moda veche, fara pereche in lumea asta unde banul e superior iar locul in societate un punct de mandrie. El este liber… Continuă lectura „Cersetorul ce canta din fluier sub pasaj”

Propriul meu tablou din pachete de tigari

Am vazut cu ceva timp in urma un videoclip de la Nane, artist pe care nu il apreciez in totalitate. In videoclipul facut home-made aparea un tablou din ţigarete. Pentru unii n-a venit nici anul acesta Mos Craciun asa ca simtim spiritul sarbatorilor cum putem.

Aproape zilnic am fumat timp de un an si jumatate. As minti daca as spune ca nu mai fumez, de viciul acesta nu o sa te lasi niciodata. Mai fumez cand merg undeva, parintii au fost de acord sa fumez la petreceri. Tigaretele au devenit pentru mine un lux, am invatat sa le apreciez savoarea Continuă lectura „Propriul meu tablou din pachete de tigari”

Asemanari intre biserica si marijuana

Exista biserica-religia si exista credinta-Dumnezeu. Sunt doua mari diferente pe care omenirea nu le intelege. Cunosc oameni care nu cred in nici una. Nu sunt ăl mai mare credincios, dar exista acolo ceva care crede in mine. Cred in Dumnezeu. Am vazut de curand niste domnisoare „eu nu beau, nu fumez, nu vorbesc urat…” care nu mi-au putut da raspunsul la cateva intrebari din Biblie, ca na’, fetele nu erau pregatite sa dea ochii cu realitatea.

Azi am ajuns pe un forum unde am citit niste subiecte „Anti-Marijuana”. Oamenii erau foarte speriati ca in viitorul aproapiat o sa se legalizeze in majoritatea Europei. Continuă lectura „Asemanari intre biserica si marijuana”

Experiment: Doina

Fumez tigarile Doina de 2 saptamani. Am auzit de mult de ele, fiind unele dintre tigarile care mai rezista pe piata din Republica Moldova. Ca un mic anunt care m-a suparat, ultima fabrica de tigari de la Sf. Gheorge s-a inchis acum o luna. Mare pierdere pentru Romania!
Tigarile Doina sunt cunoscute si de colegii mei din liceu la care mai vand cu firul. Ce sa facem, mai beau si eu o cafea. Exista in doua variante: cartonate si necartonate. Azi am gasit in piata necartonate si m-am bucurat foarte mult, deoarece imi place mult designul care il au, imi aduc aminte de tigaratele Carpati fumate de bunicul meu.
Ce este special la ele? Ce ma uimeste de fiecare data cand pun o tigara Doina in gura, este faptul ca sunt slabe si mai presus de toate nu ma ineaca sau ustura pe gat. Sa va dau un exemplu, nu pot sa fumez aproape deloc Pall Mall Blue desi au o compozitie de doua ori mai mica decat Doina. Tigaretele Doina au urmatoarea compozitie: 15 mg Gudron, 1.2 mg Nicotina, 16 mg Monoxid de Carbon, dar sunt foarte slabe!
Eu le recomand cu mare caldura, daca doriti sa simtiti o savoare romaneasca. Nu tot ce e romanesc e si prost. Pacat de oamenii din Romania care nu au apeciat tigarile Carpati, Marasti, Snagov (care se gasesc si cu filtru) si au ales tigarile Kent HD.


Experiment: Chesterfield

Ieri impreuna cu colegul meu Primaru ne-am invartit prin piata mai mult de 20 de minute ca nu gaseam tigari. Baiatu de la care cumpar de obicei nu era acolo deci a trebui sa merg in expeditie la altii. Chiar am mers… Am strabatut piata de vreo 5 ori, odata am cautat pe baietii nostrii, de doua ori ne-am interesat de tigari in diferite locuri si de doua ori a fost razie. Partea asta cu razie e cea mai penala faza, cand intrii in piata si nu e politia la orizont auzi de la 10 metrii cand striga: TIGAAARI ! ; dar totusi, politia nu ii poate prinde! Un motiv in plus de ce iubesc Romania cu adevarat ! Continuă lectura „Experiment: Chesterfield”